Mi az Ózon? 

Az ózon (O3) három oxigénatomból álló instabil molekula, amelyet 1840-ban fedeztek fel. Az ózon rendkívül gyorsan bomlik, melynek során egy közönséges oxigénmolekulára (O2) és egyatomos, rendkívül reagens, úgynevezett naszcensz oxigénre bomlik.

Ozone-1,3-dipole.png

Az ózon az egyik legerősebb oxidáló és fertőtlenítő anyag, ami a vízben lévő mikroorganizmusoktól függően 600-3000-szer hatékonyabb fertőtlenítő hatású, mint a klór. Ha kapcsolatba kerül bármiféle mikroorganizmussal, mint például baktériumokkal, vírusokkal, penésszel, gombával, szagot okozó elemekkel, vagy oldott oxidálható ásványi anyagokkal, akkor egyszerűen megsemmisíti azt.
A 19. században az emberek elkezdték hasznosítani az ózont fertőtlenítésre, vízkezelésre, gyógyításra, tisztításra, a táplálék frissen tartására. Száz év leforgása alatt pedig az emberek ózonhoz való kapcsolata és hozzáállása jelentősen megváltozott, és annak használata széles körben elterjedt. 1902-ben Németországban hozták létre az első olyan gyárat, amely a víz ózonnal történő fertőtlenítésére és tisztítására szakosodott. Azóta már sok vízműben alkalmaznak ózonos technológiát a víz tisztításának és fertőtlenítésének folyamatában.

Forrás: Wikipédia

Mi a nanotechnológia? 

A nanoszerkezetek jellemzőivel, előállításával és mérnöki alkalmazásaival foglalkozó fizikai és kémiai szakterület, mely tágabb értelmében az alkalmazott tudomány és technika széles területeit fedi le. Olyan anyagi szerkezetekkel foglalkozik, melyeknek legalább egy kiterjedése a nanométeres nagyságrendbe, vagy ahhoz közel esik.
A nanotechnológia feladata az anyag tulajdonságainak meghatározása, befolyásolása, illetve nanoszerkezetű eszközök készítése. E multidiszciplináris területen olyan tudományágak működnek együtt, mint a kolloid-kémia, a szupermolekuláris kémia, a félvezetők fizikája, az anyagtudomány és a szilárdtestfizika.

A nanoezüst:

A technológiánk segítségével egy olyan nanoréteget hordunk fel a felületre, mely annak részévé válik. A mikroorganizmusok ezzel a réteggel érintkezve egy erős oxidációs folyamat során elpusztulnak. A baktériumok sejtfalát a nanoréteggel kezelt felület azonnal elkezdi oxidálni. A meggyengített sejtfalakon keresztül így már könnyedén bejutnak az ezüst ionok a baktériumokba, ahol azok anyagcsere folyamataira hatással lesznek. A mikroorganizmusok ezt követően a felborult anyagcsere miatt rövid időn belül elpusztulnak. A nanoezüst egyszerűen fogalmazva a kórokozók enzimjeivel reakcióba lépve semmisítik meg azokat belülről.   
A kezelt felület bizonyítottan a kezelés után még sokáig hatásosan pusztítja el a baktériumokat és a gombákat.

A nanotechnológiás fertőtlenítés előnyei:

  • Antimikrobiális, baktérium-, gomba-, és vírusölő hatás
  • Gyors és hatékony
  • sav- és lúgálló (PH 2-12-ig)
  • víztaszító, kosztaszító, UV-álló
  • Azokon a helyeken is kifejti hatását, amik hagyományos tisztító eszközökkel nem elérhetők
  • Széles spektrumú, hosszan tartó védelem
  • A felületkezelés után a nano ezüst részecskék még hosszú ideig kifejtik hatásukat
  • A hagyományos fertőtlenítőknél  hatékonyabb
  • Környezetbarát
  • Nem allergén, emberi egészségre káros bomlástermékek nem maradnak vissza
  • Ipari és háztartási fertőtlenítésre egyaránt alkalmas